Bel ons op: 035 702 34 56

Geen partnerpensioen verzekerd

Pensioenregels zijn niet altijd hetzelfde. Belangrijk om te weten: soms vervalt het recht op partnerpensioen. Dit kan gebeuren als u van baan verandert, stopt met werken of er niet voor kiest om ouderdomspensioen uit te ruilen voor partnerpensioen.

Voorwaarden voor partnerpensioen

In de meeste pensioenregelingen, zoals bij PNO Media, is het partnerpensioen gebaseerd op risico. Dat betekent: uw partner krijgt alleen een uitkering van ons als u overlijdt terwijl u nog werkt en pensioen opbouwt. Gaat u uit dienst of met pensioen? Dan zetten we automatisch een deel van uw ouderdomspensioen om in partnerpensioen, zodat uw partner ook een leven lang een uitkering krijgt als u overlijdt na uw pensioen.

Voorbereiden op minder Inkomen

Vooral zelfstandigen, mensen die vaak van baan wisselen of een uitkering hebben, lopen risico op minder partnerpensioen. Is er kans dat de achterblijvende partner het hierdoor financieel moeilijk krijgt? Dan is het slim om daarop voorbereid te zijn. U kunt bijvoorbeeld een overlijdensrisicoverzekering afsluiten of extra geld sparen. Dit helpt de achterblijvende partner om de eerste periode na uw overlijden financieel door te komen.

Hoe werkt een overlijdensrisicoverzekering?

U kiest zelf het bedrag voor deze verzekering. Zo zorgt u ervoor dat uw partner genoeg geld heeft voor belangrijke kosten, zoals de hypotheek of de studie van de kinderen, als u er niet meer bent.

Heeft u geen partnerpensioen verzekerd? Overleg dan met een financieel adviseur om te kijken wat het beste is voor uw situatie. Of kijk op de overheidswebsite Wijzer in Geldzaken voor goede tips.

Wat krijgen mijn nabestaanden?

Op MijnPNO ziet u hoeveel partner- en wezenpensioen uw nabestaanden ontvangen in geval u overlijdt. U ziet er ook of uw partner bij ons bekend is. 

MijnPNO

Het laatste nieuws

11 miljoen gereden kilometers aan CO₂-uitstoot bespaard

Actueel Beleggen maandag 29 september 2025

Om uw pensioen te laten groeien beleggen we onder meer in vastgoed. Dat doen we zo duurzaam en verantwoord mogelijk. …

Bekijk bericht

Een goed pensioen. Mét compensatie indien nodig

Actueel donderdag 25 september 2025

Op 1 januari 2027 stapt PNO Media over op de regels van het nieuwe pensioenstelsel. …

Bekijk bericht

Dekkingsgraad augustus 124,8%

Financieel vrijdag 12 september 2025

PNO Media had eind augustus een actuele dekkingsgraad van 124,8% en een beleidsdekkingsgraad van 118,7%.

Bekijk bericht

Wat zeggen politieke partijen over pensioen en AOW?

Actueel donderdag 11 september 2025

Er staan twee belangrijke politieke gebeurtenissen voor de deur: Prinsjesdag en de Tweede Kamerverkiezingen op …

Bekijk bericht

Uw pensioen onder de nieuwe regels

U kunt het webinar van donderdag 2 oktober hier terugkijken.