Bel ons op: 035 702 34 56

Waarin we niet beleggen

Wij vinden dat financiële opbrengsten niet los kunnen worden gezien van milieu, sociale kwesties en goed ondernemingsbestuur. Deze ‘ESG-criteria’ beïnvloeden de beleggingsopbrengsten op lange termijn. Daardoor beleggen we in bepaalde ondernemingen en landen niet.

Landen

PNO Media belegt niet in staatsobligaties in landen waartegen de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties en de Europese Unie sancties heeft opgelegd op het terrein van mensenrechten en wapenhandel. Als pensioenfonds voor de creatieve en digitale sector vertegenwoordigen we onder andere de media. Daarom hechten we veel belang aan persvrijheid en beleggen we niet in staatsobligaties van landen waar die ernstig geschonden wordt. Uit onderzoek blijkt dat onze deelnemers veel waarde hechten aan een goed functionerende democratie in een land. Per 1 augustus 2023 beleggen we niet niet meer in staatsleningen van landen die een lage score hebben op dit gebied.

Deze landen sluiten we uit

Ondernemingen

PNO Media belegt niet in ondernemingen die niet passen bij onze identiteit als pensioenfonds voor de creatieve en digitale sector of ons kunnen betrekken bij beleggingen:

  • in anti-persoonsmijnen, clusterbommen en clustermunitie
  • in wapensystemen met disproportionele effecten (nucleair, verarmd uranium, witte fosfor)
  • in wapensystemen die geen onderscheid maken tussen militaire en burgerdoelen
  • die de principes van de Verenigde Naties (UNGC) ernstig schenden
  • in de productie van tabak
  • in bedrijven die meer dan 5% van hun omzet halen uit de productie van kolen of olie uit teerzanden
  • in olie en gasbedrijven die geen doelen hebben om hun CO2 emissie te verlagen

 Deze ondernemingen sluiten we uit

PNO Media onderschrijft de Principles for Responsible Investment (PRI). De financiële instellingen die net als wij de PRI onderschrijven, hebben samen ongeveer 70.000 miljard dollar aan vermogen in beheer.

Het laatste nieuws

Hoe verantwoord hebben wij belegd in het eerste kwartaal van 2026?

Actueel vrijdag 29 mei 2026

Bij Pensioenfonds PNO Media draait verantwoord beleggen niet alleen om rendement, maar ook om de wereld waarin we leven. In

Bekijk bericht

Pensioenbeleggen draait om de lange termijn

Actueel dinsdag 26 mei 2026

We krijgen wel eens de vraag: beleggen jullie als pensioenfonds niet te voorzichtig? Zou het

Bekijk bericht

PNO Media bekroond met 3-sterren Gouden Oor-erkenning

Actueel woensdag 20 mei 2026

PNO Media heeft een 3-sterren Gouden Oor-erkenning behaald. We zijn trots op deze waardering voor

Bekijk bericht

Dekkingsgraad april 130,6%

Actueel Financieel dinsdag 19 mei 2026

PNO Media had eind april een actuele dekkingsgraad van 130,6% en een beleidsdekkingsgraad van 126,2%.

Bekijk bericht