Bel ons op: 035 702 34 56

Waarin we niet beleggen

Wij vinden dat financiële opbrengsten niet los kunnen worden gezien van milieu, sociale kwesties en goed ondernemingsbestuur. Deze ‘ESG-criteria’ beïnvloeden de beleggingsopbrengsten op lange termijn. Daardoor beleggen we in bepaalde ondernemingen en landen niet.

Landen

PNO Media belegt niet in staatsobligaties in landen waartegen de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties en de Europese Unie sancties heeft opgelegd op het terrein van mensenrechten en wapenhandel. Als pensioenfonds voor de creatieve en digitale sector vertegenwoordigen we onder andere de media. Daarom hechten we veel belang aan persvrijheid en beleggen we niet in staatsobligaties van landen waar die ernstig geschonden wordt. Uit onderzoek blijkt dat onze deelnemers veel waarde hechten aan een goed functionerende democratie in een land. Per 1 augustus 2023 beleggen we niet niet meer in staatsleningen van landen die een lage score hebben op dit gebied.

Deze landen sluiten we uit

Ondernemingen

PNO Media belegt niet in ondernemingen die niet passen bij onze identiteit als pensioenfonds voor de creatieve en digitale sector of ons kunnen betrekken bij beleggingen:

  • in anti-persoonsmijnen, clusterbommen en clustermunitie
  • in wapensystemen met disproportionele effecten (nucleair, verarmd uranium, witte fosfor)
  • in wapensystemen die geen onderscheid maken tussen militaire en burgerdoelen
  • die de principes van de Verenigde Naties (UNGC) ernstig schenden
  • in de productie van tabak
  • in bedrijven die meer dan 5% van hun omzet halen uit de productie van kolen of olie uit teerzanden
  • in olie en gasbedrijven die geen doelen hebben om hun CO2 emissie te verlagen

 Deze ondernemingen sluiten we uit

PNO Media onderschrijft de Principles for Responsible Investment (PRI). De financiële instellingen die net als wij de PRI onderschrijven, hebben samen ongeveer 70.000 miljard dollar aan vermogen in beheer.

Het laatste nieuws

‘Alle puzzelstukjes uit mijn loopbaan komen hier samen’

Actueel Werkgever donderdag 17 september 2026

Sinds kort is Yvonne den Bakker voorzitter van het bestuur van PNO Media. Ze stapte in op een bijzonder moment:

Bekijk bericht

PNO Media bereidt zich voor op de overstap met nieuwe berekeningen

Actueel Werkgever dinsdag 15 september 2026

PNO Media werkt toe naar een overstap naar het nieuwe pensioenstelsel per 1 januari 2027.

Bekijk bericht

Dekkingsgraad augustus 137,0%

Actueel Financieel maandag 14 september 2026

PNO Media had eind augustus een actuele dekkingsgraad van 137,0% en een beleidsdekkingsgraad van 130,1%.

Bekijk bericht

Bekijk de uitlegvideo over uw nieuwe pensioenregeling

Actueel maandag 14 september 2026

PNO Media streeft ernaar om per 1 januari 2027 over te stappen naar de nieuwe

Bekijk bericht