Bel ons op: 035 702 34 56

Waarin we niet beleggen

Waarom belegt PNO Media niet in alle landen of ondernemingen?

Bij verantwoord beleggen kijken we niet alleen naar financieel rendement, maar ook naar de impact van onze beleggingen op mens, milieu en maatschappij. Daarom beleggen we niet in landen en bedrijven die niet passen bij onze uitgangspunten voor verantwoord beleggen. Op deze pagina leest u welke keuzes wij maken en waarom we bepaalde landen en ondernemingen uitsluiten.

In welke landen belegt PNO Media niet?

PNO Media belegt niet in staatsobligaties van landen waarvoor sancties gelden van de Verenigde Naties of de Europese Unie op het gebied van mensenrechten of wapenhandel.

Als pensioenfonds voor de creatieve en digitale sector hechten wij veel waarde aan persvrijheid. Daarom beleggen we niet in staatsobligaties van landen waar de persvrijheid ernstig wordt beperkt.

Ook vinden onze deelnemers een goed functionerende democratie belangrijk. Daarom beleggen we sinds 1 augustus 2023 niet meer in staatsobligaties van landen die op dit gebied laag scoren.

Deze landen sluiten we uit

Als pensioenfonds voor de creatieve en digitale sector hechten wij veel waarde aan persvrijheid

In welke ondernemingen belegt PNO Media niet?

PNO Media belegt niet in ondernemingen die niet passen bij ons verantwoord beleggingsbeleid. Daarom sluiten wij onder andere bedrijven uit die betrokken zijn bij:

  • in de productie van anti-persoonsmijnen, clusterbommen en clustermunitie;
  • in wapensystemen met disproportionele effecten (nucleair, verarmd uranium, witte fosfor);
  • in wapensystemen die geen onderscheid maken tussen militaire en burgerdoelen;
  • die de principes van de Verenigde Naties (UNGC) ernstig schenden;
  • in de productie van tabak;
  • in bedrijven die meer dan 5% van hun omzet halen uit de productie van kolen of olie uit teerzanden;
  • in olie en gasbedrijven die geen doelen hebben om hun CO2-emissie te verlagen.

 Deze ondernemingen sluiten we uit

PNO Media onderschrijft de Principles for Responsible Investment (PRI). De financiële instellingen die net als wij de PRI onderschrijven, hebben samen ongeveer 70.000 miljard dollar aan vermogen in beheer.

Het laatste nieuws

Impactbeleggen: goed voor uw pensioen en de wereld

Actueel vrijdag 2 oktober 2026

Als pensioenfonds beleggen wij uw pensioengeld. We beleggen om nu en later pensioen te kunnen uitkeren. Een groot deel van …

Bekijk bericht

Wat betekent onbetaald verlof opnemen voor mijn pensioen?

Actueel donderdag 1 oktober 2026

Wilt u ouderschapsverlof verlengen of onbetaald verlof opnemen? Dan kan dat gevolgen hebben voor uw …

Bekijk bericht

‘Alle puzzelstukjes uit mijn loopbaan komen hier samen’

Actueel Werkgever donderdag 17 september 2026

Sinds kort is Yvonne den Bakker voorzitter van het bestuur van PNO Media. Ze stapte …

Bekijk bericht

Bekijk de uitlegvideo over uw nieuwe pensioenregeling

Actueel maandag 14 september 2026

PNO Media streeft ernaar om per 1 januari 2027 over te stappen naar de nieuwe …

Bekijk bericht